Комунальне некомерційне підприємство ” Івано-Франківський обласний клінічний центр паліативної допомоги Івано-Франківської обласної ради”  (КНП “ІФ ОКЦПД ІФ ОР”) – це заклад для надання різних видів паліативної допомоги дорослим та дітям з хронічними невиліковними захворюваннями від моменту встановлення такого діагнозу аж до кінця життя  та в період горювання. Включає , найперше, повне усунення болю та інших дошкуляючих симптомів, а також надання соціальної , духовної, психологічної , юридичної та інших видів допомоги.  Причому завжди є два фокуси  її  надання – сам хворий та члени його родини.

Також КНП “ІФ ОКЦПД ІФ ОР”  надає консультаційні послуги для інших лікувальних закладів та лікарів в разі потреби.

КНП “ІФ ОКЦПД ІФ ОР” на даний час має:

Стаціонарне відділення
для надання паліативної допомоги тяжкохворим в термінальному періоді життя ( на 30 ліжок ) – цілодобова стаціонарна допомога .
Виїзне\консультативне відділення
для надання паліативної допомоги дітям та дорослим вдома , що є найбільш комфортно для хворого. В його складі функціонують 2 бригади – мобільна бригада для дітей та мобільна бригада для дорослих.
Навчально-тренінговий центр, в складі КНП “ІФ ОКЦПД ІФ ОР”
організовує та проводить навчальні тренінги з паліативної допомоги для лікарів, медичних сестер та інших спеціальностей (за підтримки МФ « Відродження»).

Пацієнт може поступити в КНП “ІФ ОКЦПД ІФ ОР” тільки за умови точно встановленого діагнозу:

  • За власним бажанням;
  • За направленням сімейного лікаря, або лікаря будь-якого лікувального закладу;
  • З геріатричного будинку, територіального центру.

Покази до госпіталізації визначає лікар після встановлення статусу паліативного пацієнта.