КНП “Івано-Франківський обласний клінічний центр паліативної допомоги Івано-Франківської обласної ради” ( Хоспіс) створений у 1997 році. Це був другий в Україні хоспіс (перший створений у Львові у 1996) – стаціонар для надання паліативної допомоги тяжкохворим людям із хронічними невиліковними захворюваннями  на 30 ліжок. В першу чергу для пацієнтів із онкологічними хворобами в термінальному періоді наприкінці життя.

Цей лікувальний заклад був створений за підтримки департаменту охорони здоров’я  Івано-Франківської облдержадміністрації та Обласної Ради. Приміщення є дуже пристосованим, оскільки  з самого початку це було житло для ксьондза сусіднього костелу. Першим керівником до 2013 року була Людмила Іванівна Андріїшин, лікар-анестезіолог вищої категорії, психолог. Вона зробила кілька прибудов, з яких  найважливішими є ліфт та кухня, а також створила навчально-тренінговий центр з основ паліативної допомоги.

З лютого 2013 року і до тепер директором закладу є к.м.н  Ірина Слугоцька, лікар-гематолог вищої категорії.

В березні 2013 року почало працювати виїзне\консультативне відділення (hospice home teаm) для надання паліативної допомоги дітям та дорослим вдома. В 2014 році в зв’язку із розширенням функцій заклад перейменовано в Обласний клінічний центр паліативної допомоги., а у 2019 в КНП “Івано-Франківський обласний клінічний центр паліативної допомоги Івано-Франківської обласної ради”.  Він є основним лікувальним, консультативним, навчальним та організаційно-методичним центром з надання паліативної допомоги в області.

Ірина Слугоцька
в.о.директора КНП “ІФ ОКЦПД ІФ ОР”

            

 Наталія Дацун

медичний директор

Ірина Матіяш
лікар-терапевт