10 Листопада, 2017

Конференція на тему: “Капеланське служіння в хоспісах та паліативна медицина”

6 листопада в Івано-Франківській духовній семінарії відбулася конференція за участі о. Ярослава Рохмана – заступника голови комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архиєпархії, пані Ірини – головного лікаря центру паліативної допомоги у Івано-Франківську, а також доктора Андреаса Шульца гостя з Німеччини. Доктор Андреас провів лекцію про паліативну допомогу і участі у ній капеланів, як духовних осіб.

 

Лекція складалася з трьох частин у яких йшлося про паліативну допомогу як таку, її суть та значення для хворого. Паліативна допомога (від фр. palliatif від лат. pallium — покривало, плащ) — це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки.
Пан Андреас прагнув донести до кожного те, що ми маємо не тільки центри надання такої допомоги, але й у діючих активно працювати. Ми маємо йти до таких людей, запропонувати їм свою допомогу, почути їх та розрадити їх. Більш того, д-р Андреас зауважив, що у важких ситуаціях люди далекі від Церкви хочуть зрозуміти що таке духовність, тому маємо вміти втамувати їхню духовну спрагу.
Опісля до слова запросили пані Ірину. Вона розповіла про ситуацію з паліативною допомогою у Івано-Франківській області. Лікар наголосила, що ця сфера є дуже потрібна багатьом людям, проте таких центрів є дуже мало, тому допомогу можна надати лише малій кількості людей.
На завершення конференції брат Петро, префект ІФДС, від імені усього ректорату та семінарійної спільноти висловив слова вдячності гостям за ту нелегку місію, яку вони несуть через все своє життя.

 

  • Click to enlarge image 08.jpg
  • Click to enlarge image 09.jpg
  • Click to enlarge image 10.jpg

Click to enlarge image 03.jpg

  • Click to enlarge image 04.jpg
  • Click to enlarge image 06.jpg
  • Click to enlarge image 07.jpg
  • Click to enlarge image 08.jpg
  • Click to enlarge image 09.jpg
  • Click to enlarge image 10.jpg

Будь ласка, залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.