3 Жовтня, 2017

 

Акції приурочені до 20-річчя створення Івано-Франківського обласного   

              клінічного центру паліативної допомоги (хоспісу)

Зазвичай саме у жовтні кожного року ми відзначаємо Міжнародні паліативні дні:  перша субота  – дитячі паліативні дні, друга субота – паліативні дні для дорослих.

2017 рік для Івано-Франківського ОКЦПД є ювілейним, 20 років тому в Івано-Франківську був створений другий в Україні (перший створений у Львові) хоспіс – стаціонар для невиліковно хворих людей наприкінці життя .

Прикарпаття є одним з лідерів у розвитку паліативної допомоги. Перша мобільна бригада для надання  паліативної допомоги вдома  була створена в 2012 році   в структурі хоспісу.  Перший дитячій хоспіс в Україні відкрився в кінці 2013 року в м. Надвірна. Кошти для нього зібрані на обласному телемарафоні.

На даний час в Обласному клінічному центрі паліативної допомоги повноцінно функціонують 2 відділення: стаціонарне та виїзне/консультативне відділення для надання паліативної допомоги вдома дорослим та дітям.

Потреба в паліативній допомозі росте, як і в  усьому світі. 30 паліативних ліжок ОКЦПД не можуть вирішити її . Вкрай необхідно розвивати  різні види паліативної допомоги: ,  заклади сестринського догляду, денні стаціонари та  нині діючі виїзні бригади для дітей і дорослих.

Сподіваємось це буде закладено в обласну програму розвитку паліативної допомоги на Прикарпатті 2017-2022, яку підтримує ДОЗ ОДА.

До 20-річчя ми готуємо ряд акцій в жовтні-листопаді 2017 року.

А саме:

  • Інформаційна акція на Вічевому майдані з флешмобом для підвищення поінформованості жителів Прикарпаття про суть,  форми надання і розвиток паліативної допомоги;
  • День здоров’я   для родичів що надають паліативну допомогу вдома. Вони будуть консультовані кращими спеціалістами Прикарпаття;
  • Міжнародна науково-практична конференція «Паліативна допомога в Євроазійському регіоні – обмін досвідом за участю світових лідерів з паліативної допомоги;
  • урочистий молебень та благодійний аукціон, на які люб’язно дав згоду Владика Володимир Війтишин.

Важливими в навчально- освітньому плані будуть лекції проф. Андреаса Шталя (Мюнстер, Німеччина) для викладачів Національного мед університету, а також лікарів та медсестер, що працюють в паліативній допомозі.

Приходьте, станьте учасниками, будьте милосердні, щедрі, шляхетні.

Будь ласка, залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.