3 Жовтня, 2017

Акції приурочені до 20-річчя створення Івано-Франківського Обласного клінічного центру паліативної допомоги

Зазвичай саме у жовтні кожного року ми відзначаємо Міжнародні паліативні дні: перша субота – дитячі паліативні дні, друга субота – паліативні дні для дорослих.

2017 рік для Івано-Франківського ОКЦПД є ювілейним, 20 років тому в Івано-Франківську був створений другий в Україні (перший створений у Львові) хоспіс- стаціонар для невиліковно хворих людей наприкінці життя.

Прикарпаття є одним з лідерів у розвитку паліативної допомоги. Перша мобільна бригада для надання паліативної допомоги вдома була створена в 2012 році в структурі хоспісу. Перший дитячий хоспіс в Україні відкрився в кінці 2013 року в м. Надвірна. Кошти для нього зібрані на обласному телемарафоні.

На даний час в Обласному клінічному центрі паліативної допомоги повноцінно функціонують 2 відділення: стаціонарне та виїзне/консультативне відділення для надання паліативної допомоги вдома дорослим та дітям.

Потреба в паліативній допомозі росте, як і у всьому світі. 30 паліативних ліжок ОКЦПД не можуть вирішити її. Вкрай необхідно розвивати різні види паліативної допомоги: заклади сестринського догляду, денні стаціонари та нині діючі виїзні бригади для дітей і дорослих.

Сподіваємось це буде закладено в обласну програму розвитку паліативної допомоги на Прикарпатті 2017-2022, яку підтримує ДОЗ ОДА.

До 20-річчя ми готуємо ряд акцій у жовтні-листопаді 2017 року.

А саме:

– Інформаційна акція на Вічевому майдані з флешмобом для підвищення поінформованості жителів      Прикарпаття про суть, форми надання і розвиток паліативної допомоги;

– День здоров’я для родичів, що надають паліативну допомогу вдома. Вони будуть консультовані кращими  спеціалістами Прикарпаття;

– Міжнародна науково-практична конференція “Паліативна допомога в Євроазійському регіоні – обмін досвідом за участю світових лідерів з паліативної допомоги;

– Урочистий молебень та благодійний аукціон, на які люб’язно дав згоду Владика Володимир Війтишин.

Важливими в навчально-освітньому плані будуть лекції проф.Андреаса Шталя (Мюнстер, Німеччина) для викладачів Національного медуніверситету, а також лікарів та медсестер, що працюють в паліативній допомозі.

Приходьте, станьте учасниками, будьте милосердні, щедрі, шляхетні.

Будь ласка, залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.