Обласний клінічний центр паліативної допомоги  ( ОКЦПД ) – це заклад для надання різних видів паліативної допомоги дорослим та дітям з хронічними невиліковними захворюваннями від моменту встановлення такого діагнозу аж до кінця життя  та в період горювання. Включає , найперше, повне усунення болю та інших дошкуляючих симптомів, а також надання соціальної , духовної, психологічної , юридичної та інших видів допомоги.  Причому завжди є два фокуси  її  надання – сам хворий та члени його родини.

Також ОКЦПД  надає консультаційні послуги для інших лікувальних закладів та лікарів в разі потреби.

ОКЦПД на даний час має:

Стаціонарне відділення
для надання паліативної допомоги тяжкохворим в термінальному періоді життя ( на 30 ліжок ) – цілодобова стаціонарна допомога . У відділенні надаємо також послугу соціального відпочинку для родини.
Виїзне\консультативне відділення
для надання паліативної допомоги дітям та дорослим вдома , що є найбільш комфортно для хворого. В його складі функціонують 2 бригади – мобільна бригада для дітей та мобільна бригада для дорослих.
Навчально-тренінговий центр, в складі ОКЦПД
організовує та проводить навчальні тренінги з паліативної допомоги для лікарів, медичних сестер та інших спеціальностей (за підтримки МФ « Відродження»).

Пацієнт може поступити в ОКЦПД тільки за умови точно встановленого діагнозу:

  • За власним бажанням;
  • За направленням сімейного лікаря, або лікаря будь-якого лікувального закладу;
  • З геріатричного будинку, територіального центру.

Покази до госпіталізації визначає лікар після встановлення статусу паліативного пацієнта.